Proroctví

škola v přírodě

Prolog nebo epilog

Stačí si vybrat

Některým školám víc vyhovují letní termíny škol v přírodě, jiné preferují podzimní měsíce. Jsme připraveni na obojí:

 • Podzimní škola v přírodě otevře příběh celoročního programu Heroica a seznámí žáky s jeho základními principy. 
 • Letní škola v přírodě celý příběh výpravně uzavře a umožní žákům zhodnotit vše, čeho v rámci programu Heroica dosáhli za poslední rok.

Při objednání programu školy v přírodě získáte základní balíček Heroica zcela zdarma!

Program

 • Pohyb - tržnice / turnaj / tažení / hlídka / lov bestií 
 • Tvoření - artefakt / hrdinský skutek / kronika
 • Komunikace - kouzelný svitek / pouto / zrada!
 • Poznávání - na stopě / dlouhý příběh / poklad / bylo to jinak
 • Hudební a dramatické aktivity - balady hrdinské / kejkle 
 • Strategie - Proroctví: originální strategická hra, která stojí za všemi dílčími aktivitami. Její výsledek závisí nejen od úspěchů mladých hrdinů v jednotlivých aktivitách, ale i od závěrečného plánování.


  Vhodné pro: žáky 1. - 6. ročníku ZŠ**

  Účastníky čeká série aktivit otevírajících nebo završujících příběh celoroční hry odpovídající formou. Žáci mají možnost využít všechny nabyté dovednosti, předměty či informace k dosažení společného cíle. Součástí programu je i strategická hra zaměřená na využití dostupných zdrojů, plánování společného postupu a práci s informacemi. Velký důraz je u tohoto programu kladen na komunikaci, vyjednávání a týmovou spolupráci. Důležitým prvkem jsou aktivity zaměřené na kulturní rozdíly.

  * Dílčí kapitoly dobrodružství vybírá tým animátorů z několika druhů zaměření tak, aby finální skladba přihlížela nejen na věk účastníků, počasí a specifika daného střediska, ale i na aktuální kondici dětí a dynamiku skupiny. Výběr konkrétních aktivit se proto u každé akce liší, byť nosné téma a myšlenka dobrodružství zůstávají beze změny.

  ** Realizujeme i upravenou variantu programu, která je určená skupinám s větším věkovým rozpětím. Její aktivity jsou upravené tak, aby byly dostatečně atraktivní pro starší účastníky a férové k těm mladším. Tuto variantu využívají zejména školy, které na ŠVP vysílají třídy ze všech ročníků prvního stupně najednou.